1 minut, 4 sekund

3 września 2022 r., po dwóch latach przerwy spowodowanej pandemią COVID-19, odbył się jubileuszowy XVIII Rajd Honorowych Dawców Krwi (w tym roku obchodziliśmy jego 20-lecie), w trakcie którego dziękowaliśmy za 35-lecie parafii NSPJ w Kętach, a także za 25-lecie działalności parafialnego klubu Honorowych Dawców Krwi.

W tym roku na rajd pojechaliśmy razem z Tatą. Tradycyjnie, rajd rozpoczęła Msza św., po której nastąpiło poświęcenie rowerów (tak jak w dniu wspomnienia św. Krzysztofa), po czym rajd ruszył, poprzez Nową Wieś i Łęki, do Bielan, gdzie zorganizowana była przerwa na herbatę, pączki i drożdżówki, połączona z degustacją miodu (dziękujemy naszym pszczelarzom ze Związku Pszczelarskiego!).

Następnie rowerowy peleton wyruszył w stronę Wilamowic, gdzie odwiedził wilamowickie sanktuarium św. Józefa Bilczewskiego. Tam poznaliśmy kilka faktów z życia Świętego Arcybiskupa, jak również, na koniec, zostaliśmy pobłogosławieni jego relikwiami przez tamtejszego ks. Łukasza, tamtejszego wikariusza, oraz przez naszego ks. Proboszcza.

Ostatni etap to droga do Kęt poprzez Hecznarowice, zakończony małą biesiadą przy Domu Kultury, połączoną z losowaniem upominków, w tym… roweru 🙂 Oczywiście – szukano także najstarszego i najmłodszego uczestnika, oraz najliczniejszej rodziny (tegoroczna miała aż 15 członków)

Serdeczne Dzięki dla organizatorów!

Leave a Reply

Previous post Od początku.Raz jeszcze.
Next post WTR 2
Close