1 minut, 9 sekund

Rajd Śląska od samego pojawienia się go w kalendarzu Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski jest bardzo interesującą imprezą. Rozgrywany pod egidą tyskiego automobilklubu w tym roku odbywał się na Górnym Śląsku (superoses w Katowicach) jak również na Śląsku Cieszyńskim i Podbeskidziu (sobotnie i niedzielne oesy oraz przerwa w Bielsku-Białej w sobotę przy Stadionie Miejskim).

Mimo upalnej pogody wybraliśmy się z Kasią na odcinek Ochaby, przejeżdżany dwukrotnie (OS9 i OS11). Ulokowalismy się w strefie kibica (w zasadzie tylko dlatego, że Kasia jeszcze na regularnym rajdzie jeszcze nie była, a w strefie podobno jest bezpieczniej i dobrze widać, a także dlatego, że była z nami Ewelinka…)

Oba odcinki wygrał Kacper Wróblewski przed Łukaszem Byśkiniewiczem i Jarosławem Szeją.

Ostatecznie, tegoroczny 7.Rajd Śląska padł łupem załogi Kacper Wróblewski / Jakub Wróbel (Skoda Fabia Rally2 Evo), która wyprzedziła załogę TVN Turbo Łukasza Byśkiniewicza i Daniela Siatkowskiego w bliźniaczym aucie. Podium uzupełnił bracia Jarosław i Marcin Szeja w Hyundaiu i20 R5.

Tu również zakończyła się walka o tytuł Rajdowego Mistrza Polski – laury przypadły załodze Grzegorz Grzyb / Adam Binięda. Gratulacje.

Do rozegrania pozostała jeszcze ostatnia eliminacja RSMP – Rajd Wisły (29-30 września 2023 r.).

Previous post XIX Rajd HDK Gminy Kęty
Next post Wesołych Świąt Bożego Narodzenia!
Close