1 minut, 17 sekund

Album Innuendo zespołu Queen w dniu wczorajszym skończył 20 lat od momentu jego wydania.

Dziś prezentacja utworu tytułowego o tym samym tytule.

Innuendo” – utwór zespołu Queen, rozpoczynający album Innuendo. Został napisany przez Freddiego Mercury’ego, ze słowami Rogera Taylora. Charakterystycznym momentem utworu jest „hiszpańskie” solo na gitarze akustycznej, wykonane przez Steve’a Howe’a, gitarzystę zespołu Yes.

Jest to zarazem udany powrót do korzeni zespołu, kiedy to inspiracją Briana May’a była muzyka Led Zeppelin. Bezpośrednich analogii między INNUENDO a Kashmir pewnie zbyt dużo nie ma, ale wspólny mianownik można znaleźć. Cudowne, „hiszpańskie” solo na gitarze akustycznej to gościnny występ Steve’a Howe’a (Yes), zaś następujące po nim powtórzenie na „Red Special” w wykonaniu Briana można określić tylko i wyłącznie mianem geniuszu. Napisany przez Rogera tekst należy do najlepszych w dziejach muzyki rockowej.

W nagradzanym wieloma nagrodami animowanym wideoklipie członkowie zespołu zostali przedstawieni w czterech stylach (John – Pablo Picasso, Roger – Jackson Pollock, Brian – styl wiktoriański, Freddie – Leonardo da Vinci). W wideoklipie możemy również zobaczyć obrazki z II wojny światowej, mimo że w pierwszej wersji były to fragmenty z wojny w Zatoce Perskiej.

Materiały wykorzystane do zmontowania całości pochodzą głównie z wcześniejszych teledysków: „Breakthru”, „The Miracle”, „Scandal”, „I Want It All”, „The Invisible Man”, a także z koncertów.

Brian May o „Innuendo„: „To będzie pierwszy singiel [z nowego albumu]. Jest to trochę ryzykowne, może się udać albo nie”.

W 1992 roku na koncercie The Freddie Mercury Tribute Concert utwór został wykonany przez Roberta Planta.

To tyle… Cytując ostatni utwór- The Show Must Go On

Leave a Reply

Previous post Nowe logo… nowe zadania.
Next post Jajcarskie pomidory z porcji metalowej…
Close