2 minut, 2 sekund

Jak widać- nie mogę zasnąć, więc zrobiłem sobie przelotówkę po photoblogach. Jak dotąd tego nigdy nie robiłem, ale zaciekawiła mnie opinia nastoletnich internautów na temat przyjaźni. Aby nie było wątpliwości- dodałem odpowiednie cytaty z wiedzy teoretycznej. Let’s go!

Przyjaźń według Arystotelesa, jedna z cnót, chociaż, w przeciwieństwie do cnót kardynalnych, nie jest ona cnotą normatywną. Filozof ten twierdzi także, że istnieje kilka rodzajów przyjaźni: idealna (teleia philia, będąca wartością samą w sobie), oraz takie, z których każda ma spełniać pewien cel (przyjemność lub użyteczność).

„Gdy przyjaźń jest lekka i przyjemna , łatwo jest przypaść sobie do gustu.Ale wówczas potrzebujemy cichych dni przeżywanych razem, aby przyjaźń stała się prawdziwa”

/mysteriouslove/

„przyjaźń ? wiesz, to nie tylko wspólne imprezy, zdjęcia czy dobra zabawa. to też upijanie się do nieprzytomności na smutno, ocieranie sobie wzajemnie łez i pójscie za sobą nawet w najgorsze bagno – to ta świadomość , że co by się nie działo – masz zawsze wsparcie przyjaciela.”

/odizolowana/

Przyjaźń w kontekście socjologicznym jest silnie związana z nieprzyjaźnią.
Wspólny wróg bardzo skutecznie cementuje więzi między przyjaciółmi,
a jednym z narzędzi służących do tego jest plotka.
Przyjaciele mają tendencję do wyolbrzymiania negatywnych cech swych nieprzyjaciół
i pomijania ich cech pozytywnych.

„Bo nawet gdy jesteś w skarpetkach i tenisówkach,w totalnych nieogarnięciu, jest ktoś obok, kto poda dłoń.

Przyjaciel.”

/ichbinwieeineweile/

Większość ludzi uważa, że ich przyjaciele dobrze ich znają.
Jednak badania wykazały, że w większości przypadków jest to złudzenie związane z chęcią poprawy samooceny. Wierząc, że przyjaciołom zależy na nas, budujemy poczucie własnej wartości.

„Czasami, gdy nie wiem gdzie iść idę śnić, bo w snach wszystko może być piękniejsze… Za każdym razem, kiedy myślę o Tobie, to rysuję jedną gwiazdkę. I wiesz co? Mam już całe niebo.”

/ewelina14152/

Sam akt nawiązywania przyjaźni ma również podłoże biologiczne jest ściśle związany z tzw. pierwszym wrażeniem. Z badań wynika, że nieświadomą decyzję o chęci bliższego poznania danej osoby podejmujemy w ciągu zaledwie 10 minut od pierwszego z nią kontaktu.

” Bo przyjaźń Zawsze była najważniejszą rzeczą w Moim Życiu

;***** ^^ Madziaa <33 .

/milkiway/

Dodam coś jeszcze od siebie.

Mieć przyjaciół to skarb. Nie cudzych- swoich. Nie idealnych, lecz takich jak Ty cieszących się z osobistych sukcesów i podnoszących na duchu w dobie porażki. Kochających i wymagających.

Morał tej przyjaznej bajki jest krótki i niektórym znany: tylko nam na tym zależy, co oswoimy sami.

Absolutny finał: o przyjaźni Tomasz Budzyński w trakcie wywiadu na Woodstocku 2009.

Previous post Coś niebywałego
Next post Niezły kabaret Titusa z Acid Drinkers u Kuby…
Close