1 minut, 17 sekund

Za nami pierwszy tydzień ferii zimowych w województwie małopolskim. Dzieci naszej parafii – Najświętszego Serca Pana Jezusa w Kętach – aktywnie spędziły ten czas uczestnicząc w Tygodniu z Panem Bogiem, w trakcie którego oprócz zabawy poznawały historie biblijne o Dawidzie i Goliacie, Mojżeszu, czy o Panu Jezusie.

Naturalnie odbyła się również wycieczka, podczas której dzieci mogły zobaczyć ruchomą szopkę kościele o. Franciszkanów w Górkach, zwiedzić wspaniałą kolekcję owadów, rzeźb i znalezisk archeologicznych u państwa Czaderów w Jaworzu, czy bawić się w Figloparku w Bielsku-Białej. Dziś, na koniec wspólnych spotkań, nasi podopieczni przeżyli bal karnawałowy, połączony ze spotkaniem z babciami i dziadkami z okazji przypadającego w ostatnich dniach ich święta.

Janusz Korczak, znany pedagog i autorytet wychowania, powiedział niegdyś, że gdy śmieje się dziec­ko, śmieje się cały świat. Radość, która zagościła wśród podopiecznych w trakcie spędzonego z nimi tygodnia dla nas – opiekunów – jest bezcenną nagrodą i doświadczeniem. W takich momentach odnajdujemy w sobie cząstkę dziecka, która w nas pozostała.

Serdeczne podziękowania dla wszystkich, którzy wnieśli choćby najmniejszą cegiełkę w to wspaniałe dzieło. 🙂

Trailer opracowany przez naszych speców od filmów:

Wybrane fotografie, które zostały wykonane w trakcie Tygodnia z Panem Bogiem, znajdują się tutaj:

Autorzy multimediów: Dariusz Tatoń, Wojciech Kublin, Wiktoria Maroszek oraz Sara Łoch.
Zastrzegamy sobie prawo do nich.
Grafika jest wyłącznie moją wizją – inspiracją była piosenka-hymn TzPB – Listy.
Logo samego wydarzenia jest zupełnie inne.

Leave a Reply

Previous post Kres?…
Next post Cała Polska Tańczy dla Jana Pawła II 2016
Close