0 0

W sobotę rano przeglądałem facebooka jak co dzień. Trafiłem na stronie z datami historycznymi informację, że 4. lutego przypada 74 rocznica urodzin Wandy Rutkiewicz.

Dotąd wiedziałem o niej tyle, że jako pierwszy Polak (tak, to nie błąd) stanęła na Mount Evereście w dniu wyboru Karola Wojtyły na Papieża, oraz że zaginęła w trakcie wejścia na Kanczendzongę…

Nie spodziewałem się jednak tego, że temat polskiej eksploracji Himalajów będzie tak fascynujący i wciągający. Praktycznie cały weekend spędziłem „w podróży” – w opowieściach zdobywców Himalajów o swoich najsławniejszych kolegach.
Bliższe poznanie postaci takich jak Andrzej Zawada, Jerzy Kukuczka czy właśnie Wanda Rutkiewicz w relacjach znajomych i przyjaciół pozwala na lepsze zrozumienie ich pobudek, które kierowały nimi w danym miejscu i czasie.

Co prawda nie należę do osób, które wybierałyby się w wysokie góry, to jednak w zupełności wystarczą mi te, które znajdują się w najbliższej okolicy 🙂 Jest gdzie chodzić, a widoki zapierają dech w piersiach ;).

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Leave a Reply

%d bloggers like this: