Dzień Kobiet…?

1 minut, 3 sekund

Dzień Kobiet – coroczne święto obchodzone 8 marca, jako wyraz szacunku dla ofiar walki o równouprawnienie kobiet. Ustanowione zostało w 1910 roku.

Wszystkim kobietom- wszystkiego najlepszego!

To święto ma pośrednio swój rodowód w tradycji rzymskiej, gdyż w Cesarstwie Rzymskim świętowano tzw. Matronalia, obchodzone przez zamężne kobiety (matrony) 1 marca.

Podczas Matronaliów kobiety udawały się do gaju przy świątyni Junony na Eskwilinie. Składały bogini w ofierze kwiaty i modliły się o szczęście w życiu małżeńskim, zaś w domu wyprawiały poczęstunek dla swoich niewolników. Tego dnia mężczyźni obdarowywali swoje żony prezentami.

Jak więc widać, dzisiejszy świat nieco zmodyfikował sobie „tradycję”, dołożył od siebie i mamy święto.

Skoro jednak kobiety chcą manifestować swoją płeć i potrzebę równouprawnienia, zrobię to także ja.

Wyrażam sprzeciw przeciwko psychologicznemu marginalizowaniu mężczyzny i odbieraniu mu ostatnich przyczółków swojego „ego”. Stoję na stanowisku, że jeżeli feministki chcą mieć „tak samo jak my”, to niech przestaną zajmować się swoją naturalną, znaną od tysiącleci pracą.

Faceci są niepotrzebni? Ciekaw jestem, czy i jak daleko na tym wózku zajedziemy. Zapraszam do hut, stalowni, kopalń, do lustracji transportu dalekobieżnego. Zdecydowanie dzięki temu panie feministki mają ciepło w domu, mają dostęp do artykułów użytkowych.

Skoro już o równouprawnieniu mowa: kiedy jest dzień mężczyzny?

W Polsce nie istnieje tradycja obchodzenia tego święta.

Drogie Panie! Wstyd!

%d bloggers like this: