1 minut, 42 sekund

Tegoroczne Tour de Pologne przeszło już do historii. Ostatni etap z Bukovina Resort do Bukowiny Tatrzańskiej wygrał Wout Poels (Team SKY). Na trzecim miejscu etapu zameldował się Rafał Majka, dzięki czemu zanotował 4 sekundy bonifikaty. Nie pomogło to jednak „Zgredowi” by odnieść zwycięstwo w całym Tourze. Zabrakło zaledwie 2 sekund.

Na etapie:

1 POELS Wout 55 SKY – 10s 03h 26′ 20” 20p
2 YATES Adam 31 ORS – 6s + 00′ 00” 19p
3 MAJKA Rafał 73 BOH – 4s + 00′ 00” 18p
4 KELDERMAN Wilco 85 SUN + 00′ 00” 17p
5 TEUNS Dylan 26 BMC + 00′ 00” 16p

W klasyfikacji końcowej zwyciężył Dylan Teuns (BMC), najlepszym sprinterem został Peter Sagan (BORA – hansgrohe), najlepszym góralem został Diego Rosa (Team SKY), Bert-Jan Linderman z Team LottoNL – Jumbo został najaktywniejszym kolarzem, a wśród Polaków najlepszy był Rafał Majka (BORA – hansgrohe). Klasyfikacja drużynowa padła łupem ekipy Lotto – Soudal z Tomaszem Marczyńskim w składzie.

1 TEUNS Dylan 26 BMC 27h 07′ 47”
2 MAJKA Rafał 73 BOH 27h 07′ 49” + 00′ 02”
3 POELS Wout 55 SKY 27h 07′ 50” + 00′ 03”
4 KELDERMAN Wilco 85 SUN 27h 07′ 57” + 00′ 10”
5 YATES Adam 31 ORS 27h 08′ 00” + 00′ 13”
6 POZZOVIVO Domenico 136 ALM 27h 08′ 10” + 00′ 23”
7 OOMEN Sam 86 SUN 27h 08′ 23” + 00′ 36”
8 HAIG Jack 35 ORS 27h 08′ 44” + 00′ 57”
9 NIBALI Vincenzo 124 TBM 27h 09′ 06” + 01′ 19”
10 FARIA DA COSTA Rui Alberto 143 UAD 27h 09′ 09” + 01′ 22”

Zdecydowałem się tym razem na Gliczarów i Górską Premię im. Joachima Halupczoka, olimpijczyka, srebrnego medalisty z Seulu  i, przede wszystkim, Mistrza Świata ze startu wspólnego 1989 (wśród amatorów)… 🙂