1 minut, 16 sekund

Tour de Pologne w tym roku zostanie rozegrany w dniach 29 lipca-4 sierpnia, czyli zaledwie 6 dni po Tour de France. Impreza coraz bliżej, a co za tym idzie – warto zaznajomić się z trasami wyścigu.

Trasa Tour de Pologne 2017 przedstawia się więc następująco:

  1. etap (29.07.2017 – sobota) Kraków – Kraków – 137 km
  2. etap (30.07.2017 – niedziela) Tarnowskie Góry – Katowice – 142 km
  3. etap (31.07.2017 – poniedziałek) Jaworzno – Szczyrk – 161 km
  4. etap (01.08.2017 – wtorek) Zawiercie – Zabrze – 238 km
  5. etap (02.08.2017 – środa) Olimp Nagawczyna – Rzeszów – 130 km
  6. etap (03.08.2017 – czwartek) Wieliczka – Zakopane – 199 km
  7. etap (04.08.2017 – piątek) Bukowina Tatrzańska – Bukowina Tatrzańska – 132 km

Smaczki tegorocznego TdP:

Nie ośmiu, a siedmiu kolarzy w każdej z drużyn zobaczymy na trasie tegorocznego Tour de Pologne. Taka decyzja ma zmusić kolarzy do aktywniejszej jazdy, co będzie jednoznaczne z większymi emocjami. [za: naszosie.pl]

W związku z bardzo wczesnym pożegnaniem się z tegorocznym Tour de France, Peter Sagan zdecydował się jednak dokonać małych zmian w swoim kalendarzu startów i pojawi się na starcie 74. Tour de Pologne.

View this post on Instagram

Although six years passed since my last participation at the Tour de Pologne, I will never forget how I felt in 2011 when I stood on the final podium in Krakow with the yellow jersey. It was my first overall victory in a major stage race and one of my best moments as a young rider. I'm happy to announce that I will be back for the 2017 edition and I look forward to an exciting week of racing in Poland. See you in Krakow in two weeks! Aj keď od mojej poslednej účasti na Okolo Poľska uplynulo už šesť rokov, nikdy nezabudnem na ten pocit, keď som po prvýkrát stál V Krakove na pódiu v žltom drese. Bolo to moje prvé celkové víťazstvo na veľkých pretekoch a jeden z najlepších momentov z čias, keď som bol mladší. Som rád, že sa tento rok vrátim a teším sa na zaujímavé preteky! Vidíme sa o dva týždne v Krakove! Chociaż od mojego ostatniego występu w Tour de Pologne minęło już sześć lat, to nigdy nie zapomnę jak się czułem w 2011 roku stojąc na podium w Krakowie w żółtej koszulce. Było to moje pierwsze zwycięstwo w klasyfikacji generalnej ważnego, etapowego wyścigu i jedno z najpiękniejszych przeżyć dla młodego kolarza. Z ogromną radością mogę ogłosić, że wystartuję w tegorocznej edycji Tour de Pologne i nie mogę się doczekać fascynującego tygodnia w Polsce. Do zobaczenia za dwa tygodnie w Krakowie!

A post shared by Peter Sagan (@petosagan) on

 

Reprezentacja Polski, startująca już tradycyjnie w wyścigu, wystąpi jako ORLEN CCC Polska. Liderami zespołu będą Marek Rutkiewicz (Wibatech 7R Fuji), Paweł Cieślik (Elkov – Author Cycling Team), Kamil Gradek (One Pro Cycling), Paweł Bernas (Domin Sport), Adam Stachowiak (Voster Uniwheels), Paweł Franczak (Team Hurom) i Emanuel Piaskowy (Team Hurom).

facebook naszej ekipy: www.facebook.com/ORLENCCCPolska/

 

 

Leave a Reply

Previous post W góry…
Next post Kenciaki – Praciaki
Close