0 0

W zeszłym roku team zakończył swoje istnienie, ale na youtube nadal jest obecny. 12 lat tradycji zobowiązuje. 🙂

Z końcem 2016 roku Merida wycofa się jako sponsor ze ścigania na poziomie cross country (XCO). Oznacza to koniec Multivan Merida Biking Teamu, najbardziej utytułowanej zawodowej grupy MTB wszechczasów. Założona w 2002 r. ekipa ma na swoim koncie m.in. złoto i srebro olimpijskie, 15 złotych medali mistrzostw świata, 15 zwycięstw w mistrzostwach Europy, ponad 30 triumfów w wyścigach Pucharu Świata, kryształowe kule PŚ czy niezliczone tytuły mistrzów krajowych. Ikonami grupy byli przez lata Gunn-Rita Dahle Flesjaa oraz Jose Antonio Hermida, których sukcesy trwale zapisały się w historii kolarstwa górskiego.

Nie oznacza to jednak, że Merida wycofała się zupełnie z MTB ; Gunn-Rita Dahle Flesja nadal jeździ na rowerach tej marki i ma jej wsparcie.

Jak sama przyznaje, mimo iż zespół przestał istnieć, to nadal ma wielu swoich fanów. Bo, jak zaznaczyła – był inspiracją dla wielu ludzi. Nie obijając w bawełnę – bez tego zespołu, bez Nino Schurtera i kolegów – nie stałbym się właścicielem swojej meridki.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Leave a Reply

%d bloggers like this: